חיפוש

דיאטת ניקוי כבד לקראת האביב

האביב מביא איתו את הפריחה המלבלבת ואת יציאת הנבטוטים מתוך האדמה. ההתבטאות האנרגטית של האביב היא צמיחה ויציאה של אנרגיה כלפי חוץ. לאחר החורף הקר והמכונס פתאום יש הבזק של אנרגיה דשה, זוהי אנרגית האביב המביאה איתה את הפריחה אך יחד עם זאת מביאה גם התבטאויות פתולוגיות שונות כגון אלרגיות, פריחות שונות על הגוף (נראה זאת גם בילדים), כאבי ראש, מיגרנות, צוואר ושכמות תפוסים ועוד


זהו זמן טוב לדיאטת ניקוי

ישנו מושג הנקרא משבר ניקוי ואף תופעות לוואי העלולות להופיע בעת תהליך זה ולכן יש להיוועץ בנטורופת ולעשות את תהליך הניקוי ביחד עם מטפל מוסמך ולא לבד.

מהי דיאטת הניקוי ומה מטרתה? דיאטת הניקוי מבוססת על אכילת אורז בלבד (או שעועית מש) למשך 10 ימים. הבחירה באורז כמרכיב תזונתי בתהליך ניקוי הגוף נובעת מהיותו נטראלי וקל לעיכול. זה מאפשר לגוף להתרכז בתהליכי ניקוי הכבד ולהוריד עומס בתהליכי עיכול מורכבים המעמיסים על המערכת. למי דיאטת ניקוי מתאימה? דיאטת אורז מסייעת לאנשים הסובלים מאלרגיות, עייפות כרונית, דלקות פרקים ובעיות עיכול. זוהי דרך מעולה לבחון אם יש רגישות למזון מסוים (דיאטת אלימינציה) ובנוסף יעילה למחלת העייפות הכרונית יחד עם תמיכה במערכת חיסון. הוספה לתפריט האורז:

מיצי ירקות ופירות יחד עם צמחי מרפא מיצי ירקות כגון תפוח עץ, סלרי, מלפפון, כוסברה, פטרוזליה, לימון, סלק, גינג'ר ועוד עוזרים לגוף לפנות את הרעלים מהכבד.

בנוסף, צמחי מרפא כגון גדילן מצוי ושן הארי התומכים בכבד הם צמחים נחקרים מאוד בהקשר לסילוק רעלים וטוקסינים מהכבד, וביחד עם סרפד המסייע בפינוי הפסולת דרך שלפוחית השתן יעזרו מאוד בכל תהליך הניקוי. יחד עם דיאטת ניקוי האביב מומלץ לשלב טיפולים בדיקור סיני, אשר מגביר את זרימת הדם בכבד, משפר את פעולת מערכת העיכול ועוד. בשילוב הדיקור יעילות דיאטת הניקוי מתגברת וניתן להגיע לתוצאות טובות יותר. הדיאטה: את דיאטת הניקוי עושים במשך כשבועיים. כל המוצרים בה צריכים להיות אורגניים. התבשיל הבסיסי הוא מש (חצי כוס) עם אורז מלא (כוס), את האורז והמש יש לשטוף, להשרות לילה במים ולבשל במים עד לריכוך וספיגת המים. לתבשיל ניתן להוסיף קצת פטרוזיליה, כורכום, פלפל לבן ואצות. ניתן לאכול מהתבשיל כמה שרוצים, לארוחת בוקר, צהריים וערב. בוקר: מים חמים עם מיץ לימון ומיץ ירקות ירוק או אדום צהריים: אורז מלא עם ירקות ירוקים מיץ ירקות ירוק או אדום תה צמחים ערב: מרק ירקות או סלט גדול מיץ ירקות תה צמחים

מיצי ירקות: מיץ סלק גזר וסלרי מיץ סלק: 3 ראשי סלק + עלים שטופים 1 פיסה של שורש זנגביל באורך 1 ס"מ 2 תפוחי עץ 1 שן שום 1 גבעול סלרי+עלים שטופים לסחוט במסחטת מיץ את המצרכים לערבב ולשתות. מיץ סלרי וגזר: 2 גבעולי סלרי שטופים 3-4 גזרים שטופים וקלופים 1/4 ראש שומר 1/2 כפית כורכום 1 חופן רוקט לסחוט את הירקות במסחטת מיץ, להוסיף את הכורכום, לערבב ולשתות. חליטת תה זרעים לשיפור העיכול: 4 כפות זרעי שומר 4 כפות זרעי שמיר לכתוש את הזרעים בעזרת מכתש להשרות במים רותחים למשך 15 שניות לסנן ולשתות כשהמשקה פושר כאמור, עקב משברי הניקוי ותופעות הלוואי האפשריות בתהליך זה, יש להיוועץ בנטורופת ולעשות את הניקוי יחד עם מטפל מוסמך ולא לבד.